MOA MÁ TALENT – Aneta Konopáčová: „Nejsme vojáci, jsme mažoretky!“

Je čas podívat se na dalšího adepta MOA MÁ TALENT! Tentokrát zavítáme do 3.B. Když se řekne mažoretka, mnohým z vás se vybaví skupina dívek házející si hůlky. Že to není tak jednoduché, vám prozradí Aneta Konopáčová. Aneta nás zavede do sdružení Perliček, které je rozděleno do pěti skupin: děti, kadetky, juniorky, seniorky a matadoři.

Už dlouho se věnuješ tomuto sportu?
Dlouho, téměř 14 let.

Jak jsi na něj vůbec narazila?
Mamka mě přihlásila, když mi byly 4 roky. Nějak jsem se toho chytla a začalo mě to bavit.

V Perličkách jsi od svého začátku, nebo jsi sem přešla?
Nejdříve jsem chodila do Popelek v Lomnici nad Popelkou, ale posledních 10 let jsem u Perliček.

Na jakých akcích vystupujete?
Asi můžu říct, že na všech. Nejvíce na plesech, na různých akcích například na poutích a srazech. Lidi si nás zvou i na oslavy a samozřejmě jezdíme i na soutěže.

Máte pokaždé jinou choreografii?
Každý soubor má několik choreografií, které se každý rok mění. Většinou máme pódiovou sestavu, pochodové defilé – to je sestava, při které se musí ujít určitá vzdálenost, máme také miniformace, sóla, dua a pompónové sestavy.

Máte nějakého choreografa?
Některé soubory ho mají, my ne. Většinou choreografii dělá trenérka. My seniorky si ale sestavy dotváříme občas i sami a sóla a dua si dělá každá individuálně.

Určitě je nutné často zkoušet, jak časté jsou zkoušky?
Já jsem ve skupině senior, kde, všichni dojíždíme na střední školu. Takže máme trénink pouze v pátek. Abychom se vůbec sešli.

K vystoupení je nutná i hudba, tu si vybíráte samy?
Mladším skupinám ji vybírá trenérka, my si ji většinou sháníme sami.

Jsou v ČR soutěže mažoretek?  
Je jich poměrně dost.

Účastnili jste se nějakých?
Účastníme se každý rok soutěží skupin, miniformací, sól i duí. Pořádá se tu Mistrovství ČR, Soutěž v Hulíně, Kolíně, Kopidlnské kopýtko atd.

Jak jste dopadli?
Konkrétně naše skupina byla v roce 2010 na soutěži Kopidlnské kopýtko na 2. místě, v soutěži v Kolíně na 3. místě a v Mistrovství ČR Stochov na 4.místě.V roce 2011 jsme skončili v Mistrovství ČR v Hořicích na 2. místě a v Kopidlnském kopýtku také na 2. místě. A v letoším roce jsme skončili v semifinále MČR Hronov na 3. místě.

Není to pro tebe moc časově náročné, zvládáš to spojit se školou?
Díky tomu, že máme tréninky každý pátek, tak se to dá se školou bezproblémově zvládat. Ale na druhou stranu dost času zaberou vystoupení. Občas máme i dvě za den, nebo někam jedeme na více dnů. Naštěstí máme dobrou vedoucí, a tak s námi na vystoupení můžou jezdit i naši kluci.  Nebo když to jde, snaží se předělat program vystoupení, abychom mohli odjet dřív.

 

Snad se vám druhý díl MOA MÁ TALENT líbil stejně jako první. Již mohu prozradit, že se pracuje na dalším pokračování. Pokud i vy máte nějaký talent, neváhejte a přihlaste se!

Autor: Veronika Kracíková

Příspěvek byl publikován v rubrice MOA MÁ TALENT a jeho autorem je verca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář