Nejdepresivnější knihy

Četli jste někdy knížku, po které se vám nechtělo nic dělat, cítili jste se špatně, smutně či vám všechno připadalo „šedivé“? Ne? Zde máte pět knih, jejichž přečtení vám zaručeně zkazí náladu!

Alex Preston  -Dny, kdy se hroutil svět
Příběh knihy se odehrává během ekonomické krize v roce 2007. Sledujeme v ní, postavou investičního makléře Charlese, změnu lidské osobnosti. Z pyšných a úspěšných lidí se stávají trosky a často končí svůj život sebevraždou. Kniha v sobě skrývá mnohá poselství.

Nick Cave – A uzřela oslice anděla
Zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní. Tímto heslem se zřejmě řídil autor (mimochodem světoznámý hudebník) Nick Cave, který do své knihy na pozadí biblických metafor, mnohých nechutností a brutality schoval moudrý, poutavý a romantický příběh.

Boris Vian – Srdcerváč
Příběh psychiatra Kubohnáta, který sleduje život města plného násilí, krutosti a opovržení. A aby toho nebylo málo, sám je do tohoto nechutného kolotoče vtažen.

Jan Zábrana – Celý život
Kompletované vydání deníkových zápisku Jana Zábrany z období let komunistických. V knize nalezneme ve formě básní autorovi myšlenky, představy a pohnutky. Snad každý si dovede představit, že myšlenky člověka, jehož rodiče byli politicky vězněni a který trpěl depresemi, nebudou veselé čtení.

Ian McEwan – Betonová zahrada
Čtyři sourozenci se po smrti obou rodičů rozhodnou zachovat tuto skutečnost v tajnosti a žít dál svým životem na vylidněném předměstí. Na pozadí této události můžeme sledovat deformaci lidské morálky, otevírání skrytých témat sexuálního života a násilí. McEwan se umně snaží kritizovat složky současného života.

Jan Drahoňovský

Napsat komentář