Vánoce za dveřmi – konec turistické sezóny v Jičíně

Možná jste i vy v Jičíně potkali skupinku lidí mluvící cizím jazykem a uvědomili jste si, že Jičín je celkem atraktivní město nejen v září, kdy se koná festival Jičín město pohádky. Přeci jen se nacházíme nedaleko Českého ráje, Prachovských skal a v blízkosti známých zámků. I v samotném městě jsou turistická lákadla. Například Valdštejnovo náměstí, Valdická brána, Jičínský zámek, lipová alej, Libosad, Valdštejnská lodžie, kostel sv. Jakuba, muzeum nebo galerie. Jak už to tak bývá, s přicházející zimou se ztrácí zájem o prohlídku měst. Pojďme si tedy shrnout letošní turistickou sezónu v Jičíně.

V městském informačním centru měli plné ruce práce. Zatímco si každý užíval dovolené, pracovníci infocentra v červenci, srpnu i září překonávali „rekordy“. V osmém měsíci letošního roku Jičín navštívilo více než 22 tisíc osob, což představuje zhruba 700 lidí za jeden den. Co se týče národnostního složení, převládali tuzemští návštěvníci. I přesto jste mohli narazit na polské, německé, holandské, anglické nebo slovenské občany.

Za vzornou práci bylo informační centrum oceněno Asociací turistických informačních center plným počtem procent, a v internetovém hlasování Deníku o Informační centrum roku 2012 získalo první místo.

Ačkoliv celková návštěvnost nepatrně klesla, dá se říci, že Jičín byl, je a snad i nadále bude turisty i výletníky vyhledávaný.

Autor: Veronika Kracíková

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti a jeho autorem je verca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář