Český národ se bouří proti rozhodnutí prezidenta republiky

Máme tu nový rok a hned události z prvního dne hýbou dodnes Českou republikou. Václav Klaus ukončil svůj novoroční projev oznámením o  hromadném udělování amnestií. Soudci ihned začali posuzovat jednotlivé případy a propouštět vězně na svobodu. Jak se říká, pro dobrotu na žebrotu. Někteří trestanci se chtěli opět dostat do teplých cel, a tak hned po propuštění páchali trestné činy. Není divu. Kde dostanete téměř zdarma celodenní stravu a nocleh?  Spravedlnosti unikli i někteří vrahové. Nehledě na to, že si většina z nich své činy vůbec neuvědomuje a v dané situaci by se zachovali stejně. Nedostatečně si neodpykali svůj trest, ale nyní jsou bráni, jako kdyby nikdy trestáni nebyli. Práce policistů a soudců přišla vniveč a  spravedlnost ztratila význam. Veřejnost začíná mít obavy a policisté mají stále plné ruce práce.  Na internetu vznikla online petice, která mluví za vše. Její znějí je:

 My níže podepsání jsme si plně vědomi toho, že s amnestií vyhlášenou Václavem Klausem už nic moc nenaděláme. Přesto chceme panu prezidentovi, kandidátům na post prezidenta České republiky i médiím dát zřetelně najevo svoji nevoli vůči tomuto rozhodnutí hlavy státu a to už jenom proto, aby si příští „pachatel dobra“ v pozici prezidenta naší země dobře rozmyslel, zda bude následovat příkladu Václava Klause a také propustí 6 000 pravomocně odsouzených zločinců na svobodu.

Podobný čin totiž považujeme za výsměch poctivé a nelehké práci českých policistů, státních žalobců a soudců, stejně jako zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu. Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům.”

Proti prezidentovi vystoupili i některé známe osobnosti. Sice nikdo čas a rozhodnutí hlavy státu nevrátí, ale proč nevyjádřit svůj názor? Pokud i vy nesouhlasíte s tím, co se stalo, můžete již zmiňovanou petici podepsat zde. Informace dostanete i na této facebookové stránce.

                                                                               

Jak už to tak bývá, Češi neztrácejí smysl pro humor. Zaplavují internet různými vtipy a obrázky týkajíce se prezidentova nařízení. Některé z nich vidíte i v tomto článku.

Autor: Veronika Kracíková

Příspěvek byl publikován v rubrice Jiné se štítky a jeho autorem je verca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář