Debbi: “Bylo to jako na horské dráze”

Každý již o Debbi určitě slyšel. Pokud ne, pokusím se Vám jí přiblížit. Účastnila se prvního ročníku Československé Superstar. Z rádií zní její písničky jako Touch The Sun a La la.  Asi nejznámější a momentálně nejnovější je její společná píseň s rapperem Lipem – Ležím v tvé blízkosti. Nejen na tuto spolupráci jsem se samotné Debbi zeptala. Jak prožívala castingy a svá vystoupení se můžete dočíst v následujícím rozhovoru, který vznikl jednoho prázdninového večera v Letním Parketu Relax Prasek, kde Debbi s Lipem vystupovali.

Co Ti dala účast v prvním ročníku Československé Superstar?
Dala mi vlastně to, že mě objevil jeden producent a získala jsem zkušenosti. Původně jsem hudbu vůbec dělat nechtěla. Chtěla jsem studovat veterinu. Takže účast v  Superstar mi přinesla lásku k hudbě. Vlastně až v divadle jsem si uvědomila, že chci dělat hudbu, že mě to vlastně strašně baví. Nakonec jsem měla štěstí a nějakým způsobem mi to vyšlo. I když celá účast v této soutěži byla velice náročná, tak na druhou stranu pro mě byla velice přínosná. Nakonec si člověk uvědomí, že tohle nemůže zažít každý. Vlastně to byla taková školka před školou, nebo základka před gymplem. Když jsem pak přišla do nahrávacího studia, už jsem věděla, co a jak. Věděla jsem, do čeho jdu.

Na to, že jsi až v průběhu soutěže zjistila, že hudba je Tvůj život, navazuje druhá otázka. Na internetu jsem se dočetla, že jsi  hned v úvodních kolech chtěla vypadnout. Co je na tom pravdy? Vždyť každý chtěl vyhrát…
Já jsem totiž šla do té soutěže s tím, že jdu (s) plnit sázku. Ráda jsem zpívala a kamarádka mě nutila jít do této soutěže. Já jsem samozřejmě nechtěla. Jednou jsme se na horách vsadily o to, kdo dřív sjede kopec (samý pařez, strom…). Protože jsem dělala závodní crossové lyžování, tak si říkám, v pohodě, to dám. Bohužel jsem si vyvrkla kotník a musela jsem se přihlásit do castingů. Takže hned při prvním jsem zpívala úplně hrozně, jen abych vypadla. Jenže oni mě chtěli dát do hvězdné pěchoty, tak jsem  postoupila dál. Nechtěla jsme se ztrapnit před celou republikou a hlavně rodinou, tak jsem zpívala normálně. Pak mě najedou chytl takový závan toho, že mě to baví.

Díky Superstar jsi potkala hudebního producenta Martina Ledvinu a Martina Červinku, pomáhají Ti  dodnes?
Martin Ledvina je tady dnes se mnou. Je to kytarista, kapelník, vokalista, producent, všechno v jedné osobě. Takže je to takový můj manažer. Dokonce Lipo je syn Martina Červinky. Tak se nám to všechno takhle propojilo.

Máš za sebou první klubové turné  Debbi Metaxa tour 2011. Jaké to pro Tebe bylo?
Super. Bylo to jako na horské dráze. Zažili jsme pár lidí v publiku, i naopak plnou pražskou halu. Člověk si tuhle práci jenom užívá. Pak už to ani nebere jako práci, ale jako placený koníček. I kdyby nebyl placený a mohla bych přijet a zazpívat … prostě mě to baví.

Chystáš své druhé album. Kdy ho můžeme očekávat?
Otázka, kterou nemám moc ráda. To se nedá přesně říct. Nemůžu vydat něco, s čím nejsem spokojená jen kvůli tomu, že už to dávno mělo být v prodeji. Umění je na čas hrozné. Jak u malířů, tak u zpěvu. Tanec se dá naučit do nějakého termínu, ale tohle nejde určit. Ale abych to shrnula, tak řekněme na podzim.

 A co název alba?
Tak to zatím vůbec netuším. Většinou se vymyslí až jako úplně poslední.

Tak pojďme dál. Ve spolupráci s Lipem jste v jedné písničce (Ležím v tvé blízkosti)  zkombinovali češtinu a angličtinu. Jak tohle vzniklo, jak vás to napadlo?
To je jednoduché. Já i když mám češtinu strašně ráda a líbí se mi zpěv v češtině, tak mi zpívání v tomhle jazyce dělá strašný problém. Snažila jsem se zpívat v češtině, jak jen jsem mohla, ale pro mě je snazší zpívat v angličtině, a pro Lipa v češtině, takže to takhle vyplynulo.

Tahle otázka možná souvisí s tím, že Ti nejde zpívat v češtině. Vystupuješ i mimo Českou republiku, třeba v Německu, když odtamtud pocházíš?
Tam jsem vystupovala asi dvakrát. Samozřejmě, chtěla bych tam. Proč ne? Je to velká země, ale je to těžší udělat krok z Česka do Německa, než z Německa do Česka. I když je výhoda, že umím plynule německy.

Momentálně (14.7.2012 cca 23:00) se chystáš vystoupit před plným Praskem, jak se cítíš?
Před takovýmhle publikem se cítím super. Strašně se těším. Čím víc lidí, tím lepší prostředí. Největší trest pro nás bylo, když se hrálo finále ligy mistrů. My měli koncert a všichni byli u fotbalu. Na vystoupení přišlo pár lidí. Přitom prodáno bylo přes tři sta vstupenek. Člověk se mohl snažit sebevíc, ale  jak je málo lidí, tak snaha nestačí. Je tu úžasná nálada, lidi se baví, co víc chtít? A když vidím bavit se lidi v publiku nebo na parketě, tak se můžu bavit i já na  pódiu.

Jak vystoupení dopadlo? Fotografie snad mluví za vše.

Nezbývá, než Debbi popřát mnoho úspěchů a poděkovat za věnovaný čas pro náš školní časopis.

Autor: Veronika Kracíková

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozhovory se štítky a jeho autorem je verca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář