Zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí?

Zítra je tomu přesně rok, co nás všechny zastihla zpráva o smrti pana Václava Havla. O smrti neobyčejného člověka bojujícího za svobodu a demokracii. O smrti jedné z nejdůležitějších postav nejen Pražského jara a Sametové revoluce. Pokud si chcete připomenout průběh státního smutku a pohřbu, podívejte se na článek uveřejněný v našem časopise zhruba začátkem letošního ledna:
http://www.moatimes.4fan.cz/%E2%99%A5-pravda-a-laska-vitezi-%E2%99%A5/

Co se za celý rok od nešťastné události změnilo? Ruzyňské letiště se na počest této
osobnosti přejmenovalo na Letiště Václava Havla Praha (Václav Havel Airport Prague). Což hned při příletu do naší malé země připomíná velkou sílu a odhodlání.

Nedávno se stala další zásadní příhoda, která s tímto tématem souvisí. Studenti při takzvaných prezidentských volbách nanečisto zapomněli na národní minulost. Na to, o co pan Havel bojoval. Podle mě, by byl velice rád, kdyby věděl, že nás 11. a 12. ledna roku 2013 čekají přímé volby na post prezidenta České republiky. Ovšem asi by ho moc nepotěšili někteří kandidáti. Velice by
mě zajímala jeho reakce na výsledky již zmiňovaných voleb.

Je na každém z nás, pro koho bude hlasovat, nebo zda se vůbec volby bude účastnit. Ovšem snad nechcete mít prezidenta, který nerozumí politické scéně. Který neovládá proslovy, nemá názor. Viděli jste nějakou debatu, které se pan Franz účastnil? Já bohužel ano, nejde o debaty nýbrž o komedii, z které se může stát tragédie. Pan Franz je bezpochyby chytrý a studovaný člověk, ale být prezidentem něčeho, čemu vůbec nerozumí? Aby měl někdo, o kom většina lidí slyšela teprve díky kandidatuře stejnou moc jako měl pan Havel? To nemůžete myslet vážně.

Ano, je to můj názor, za kterým si stojím. Vy můžete mít jiný pohled na věc. Doporučuji přečíst si tento žebříček: http://www.bloc.cz/bloccz/art_364/muj-zebricek-prezidentskych-kandidatu-serazeny-od-nejhorsiho.aspx

Volby totiž nejsou formou protestu. Volby jsou vážnou událostí. Každý by se měl zamyslet dříve, než hodí volební lístek do urny a bude pozdě. Snad láska zvítězí nad lží a nenávistí.

Autor: Veronika Kracíková

Příspěvek byl publikován v rubrice Jiné a jeho autorem je verca. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář